środa, 23 grudnia 2015

Jak spędzam święta?

Hej :)

Już jutro nadejdzie ten długo wyczekiwany przez nas dzień, czyli Wigilia Bożego Narodzenia, wszyscy zasiądziemy do stołu z naszymi rodzinami, zjemy te wszystkie pyszne wigilijne potrawy i otworzymy prezenty. Ja postanowiłam opisać wam jak ja spędzam święta w tym roku, ponieważ nie będzie to taki tradycyjny sposób.


23 grudnia - środa
W tym roku na święta wyjeżdżam w góry - do Zakopanego. Wyjeżdżam już dziś, czyli 23 grudnia, a wracać będę 27 grudnia. Jadę tam z rodzicami, siostrą, babcią, wujkiem i ciocią. Tak naprawdę można powiedzieć, że świętowanie zaczynamy już dzisiaj. Ponieważ wieczorem o godzinie 19 ma się odbyć impreza integracyjna z tradycyjną góralską muzyką oraz degustacją góralskich potraw takich jak kwaśnica czy oscypki z żurawiną.

24 grudnia - czwartek
Czyli wigilia, całą rodziną zasiądziemy do wigilijnego stołu przy kolędach śpiewanych na żywo, ma nas również odwiedzić Święty Mikołaj. A po Wigilii zaplanowano puszczanie lampionów, a na sam koniec oczywiście pasterka.

25 grudnia - piątek
W piątek wspólnie wybierzemy się na termy, a wieczorem na nocne zwiedzanie Zakopanego.

26 grudnia - sobota
Po kolacji świątecznej odbędzie się kulig jeśli oczywiście będzie śnieg, a jeśli śniegu nie będzie to przejażdżka wozem drabiniastym, a następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

27 grudnia - niedziela
Po śniadanie będziemy wybierali się już do domu, ale zanim to to pewnie jeszcze udamy się na ostatni spacer po Zakopanem.

W taki sposób ja spędzam święta. A jak wy je spędzacie w tym roku?

2 komentarze:

 1. miłego i udanego wyjazdu!! wesołych świąt! :*
  http://exality.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, dużo radości i miłości w nadchodzącym roku.
  Większej aktywności na blogu od tych stałych jak i nowych czytelników.
  Życzy: http://dorota-kotlarz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń